PVDA Limburg start petitie tegen prijsverhogingen huisvuil

PVDA Limburg start petitie tegen prijsverhogingen huisvuil

1 december 2025

Vanaf 1 januari 2026 verhoogt Limburg.net de tarieven voor huisvuil. “Het gaat om een grote stijging van 30% voor vuilniszakken tot 50% voor ophaling van grofvuil. Dat komt bovenop de verhoging van taksen op essentiële producten die de federale regering aankondigde. De gezinnen betalen zich al blauw. We starten een petitie om een blokkering van de prijzen te vragen. En we willen dat ook de producenten hun verantwoordelijkheid nemen om minder afval te produceren”, zegt Vlaams volksvertegenwoordiger Gaby Colebunders (PVDA). 

Het leven wordt weer een stuk duurder. Limburg.net verhoogt vanaf 2026 haar tarieven voor huisvuil. Huisvuilzakken worden 30% duurder en ophaling van grofvuil wordt 50% duurder. Wil je nog groen afgehaald hebben in je groencontainer? Dat kost je 85 euro per jaar. En het aantal huisvuilzakken dat je per jaar krijgt, wordt gehalveerd. Per regio zijn er verschillen in de aspecten die duurder worden. Voor regio Zuid gaat het om huisvuil en gft, voor Noord enkel huisvuil en voor Oost gaat het over het aantal ledigingen. 

“Deze prijsverhogingen komen keihard binnen bij wie elke maand moet krabben om rond te komen. Ze komen bovenop de blokkering van de index die de federale regering aankondigde, bovenop de verhoging van de btw, accijnzen en andere taksen op essentiële producten zoals aardgas, stookolie en brandstof. Alles wordt duurder, maar onze lonen? Die blijven geblokkeerd. Veel mensen hebben op het einde van hun loon nog een stukje maand over”, zegt Gaby Colebunders. 

PVDA Limburg lanceert een petitie om de prijzen van afvalophaling en huisvuilzakken te blokkeren. De partij vraagt dat andere manieren worden gezocht om de afvalberg te verkleinen. “Laat de producenten nadenken hoe ze minder afval kunnen produceren. Want deze onrechtvaardige prijsverhoging zal enkel het sluikstorten doen toenemen”, voorspelt Colebunders. 

“We gaan dit niet laten passeren. De gemeenten moeten nu nog beslissen of ze akkoord gaan met deze prijsverhogingen van Limburg.net. Wij zullen hier in de gemeenteraden over tussenkomen, maar enkel als we genoeg druk zetten van onderuit, kunnen we die prijsverhogingen nog tegengaan”, besluit Colebunders.